Ana Sayfa GÜNCEL Fatsa, Mirza İçin Bütünleşti

Fatsa, Mirza İçin Bütünleşti

90
0
Paylaş

Ak Parti Fatsa İlçe Teşkilatı organizasyonu ile SMA Tip 1 hastası 6 aylık Mirza bebeğin tedavisine katkı sağlanması amacıyla kermes düzenlendi.

Plevne meydanı belediye eski hizmet binası önünde açılan kermeste, AK Parti Kadın Kolları Teşkilatı üyeleri ve gönüllü ev hanımları tarafından hazırlanan yemek, tatlı ve pasta çeşitleri satışa sunuldu.

Katılımın yoğun olduğu kermeste,  Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, , belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları Ruhi Özbay, Ercan Yurttaş, AK Parti Fatsa İlçe Başkanı İsa Yüksel, CHP İlçe Başkanı Murat İnanlı, İYİ Parti Fatsa İlçe Başkanı Eda Doruk Çivici, Gelecek Partisi Fatsa İlçe Başkanı Hakan Ertürkmen, sivil toplum örgüt temsilcileri ve vatandaşlar Mirza bebeğe destek için alışveriş yaptı.

Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları Atölyesi’nin hazırladığı gösteri kermese renk katarken, yapılan anonslarla Mirza bebek için destek çağrısında bulunuldu. 

“122 BİN KİŞİ 100 TL BAĞIŞ YAPARSA KAMPANYASI BİTİYOR”

Kermes’in açılış konuşmasını yapan Mirza bebeğin babası Barış Kılıç,  Sayın Belediye Başkanımıza, AK Parti İlçe Başkanlığımıza teşekkür ederim. Sayın Belediye Başkanımız desteğini bize verdi. Her zaman veriyor. Fatsa halkına Mirza bebeğimizi sahiplendikleri için çok teşekkür ediyorum. İnşallah el birliğiyle Mirza’yı sağlığına kavuşturacağız. Herkesten son bir gayret istiyoruz. Şu anda ortalama 122 bin kişi 100 TL bağış yaparsa kampanyası bitiyor. Bu nedenle,  inşallah son bir kez sizlerden istirham ediyorum. Bu işi bitirelim. Mirza’yı sağlığına kavuşturalım.” dedi.

“MİRZA BEBEĞİMİZİ DE TEDAVİSİNİ GÖRMEK ÜZERE AMERİKA’YA YOLCU EDECEĞİZ”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’ da tüm sivil toplum kuruluşlarına, siyasi parti temsilcilerine ve Fatsa halkına bu kampanyaya destek olması noktasında ayrı ayrı teşekkür ederek, “Daha önce Demir Ali bebeğimize tüm Orduluların, Fatsalıların da kayda değer  çok büyük bir desteği ile  ilçemizde bir kıvılcım başlatmıştık. Bu kıvılcım,  Ordumuzun birçok ilçesinde çok daha büyüyerek kar yumağı haline gelmişti. Bugün yine ilçemizde ilçe kadın kollarımızın öncülüğünde düzenlenen bu anlamlı kermesin bir başlangıç olacağını düşünüyorum. Diğer ilçelerimizde buna benzer kampanyaların da olacağını düşünüyorum. İnşallah Demir Ali bebeğimizi Amerika’ya yolcu ettiğimiz gibi, kısa bir süre içerisinde Mirza bebeğimizi de ailemizin öncülüğünde tedavisini görmek üzere Amerika’ya yolcu edeceğiz. Mirza bebeğin babası hepimiz olabilirdik. Bugün burada bir yardım kampanyası düzenlenmiyor. Toplanması gereken rakam üç-beş  ailenin destekte bulunabileceği bir rakam değil. İnşallah tüm Ordulu hemşerilerimiz başta olmak üzere, Türkiye’nin birçok yerinden bu kampanyaya destek olacak kardeşlerimizle birlikte Mirza bebeğimizin ihtiyacı olan tedavi masrafını hep beraber karşılayacağız. Ben bu organizasyonda başta kadın kollarımız olmak üzere emeği geçen tüm hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Mirza bebeğimizin ailesi başta olmak üzere bu tarz sorunu olan ailelerimiz için her zaman destek olacağımızı taahhüt ediyorum.” diye konuştu.

“ALLAH KİMSEYİ EVLADIYLA İMTİHAN ETMESİN. MİRZA BEBEĞİN BABASI HEPİMİZ OLABİLİRDİK”

AK Parti Fatsa İlçe Başkanı İsa Yüksel ise,  “İnsan olmanın sorumluluğunu yüreğimizde hissederek bugün buraya Mirza bebeğe umut olmak için geldik. Böyle bir organizasyona destek veren başta kadın kollarımıza ve tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Siyasi partilerimizin kadın kolları da bu organizasyona çok ciddi destek vermişlerdir. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Allah kimseyi evladıyla imtihan etmesin. Mirza bebeğin babası hepimiz olabilirdik. Böyle bir organizasyonu ilçe özelinde yaparak buraya teşrif eden çok değerli halkımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

  İki gün süren kermesin ikinci gününde de Fatsa Mirza Bebeği yalnız bırakmadı. Günün erken saatlerinde kermes alanına gelen AK Parti Fatsa Kadın Kolları Başkanı Ezgi Serdar ve Yönetim Kurulu üyeleri SMA Tip-1 hastası Mirza Bebek için seferber oldular.

Herkes Elinin Taşın Altına Koydu

AK Parti Fatsa Kadın Kolları Başkanı Ezgi Serdar, “Bizler bu kermeste faydalı olabilmek adına her şeyi yaptık. Konu çocuk olunca bu çalışmaları gönlümüzle yapmak istedik çünkü bizlerde anneyiz. Ben Fatsa halkına ve tüm siyasi parti temsilcilerimize çok teşekkür ediyorum. Herkes ayrım yapmadan kermese geldiler. Esnaflarımız sabah kahvaltılarını, öğle ve akşam yemeklerini Mirza için kurulan kermesimizden alarak yediler. Çoğu kafe, pastane gibi işletme sahipleri kermese destek sağlamak adına yaşpastalar, börekler yaparak gönderdiler. Vatandaşlarımız evlerinde yaptıkları kekleri, börekleri getirerek katkı sağladılar.  Herkes Mirza Bizimde çocuğumuz diyerek elini taşın altına koydu.” diyerek herkese teşekkür etti.

Minicik Kalpleri Mirza Bebek İçin Attı

Kermes boyunca en duygulandıkları anın Sakarya İlköğretim Okulu Minik öğrencilerinin yapmış oldukları bağışlar olduğunu söyleyen Ezgi Serdar, “Sakarya İlköğretim Okulu minik öğrencileri ve öğretmenleri kermesimize gelerek kendi aralarında topladıkları paraları, Mirza’nın babası Barış Bey’e teslim ettiler. Minicik kalplerinde kocaman iyilik biriktiren bu çocuklar hem Barış Bey’i hem de bizleri çok duygulandırdı. Pandemi döneminde bu kadar uzaklaşmanın üzerine böyle bir yardım kampanyasında birlik ve beraberliğin devam etmesi, duyguların ve hislerin bitmemesi bizleri çok sevindirdi.”  dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here