Ana Sayfa Slayt ORDUSPOR GİZLİ GÜCE GİDİYOR

ORDUSPOR GİZLİ GÜCE GİDİYOR

581
0
Paylaş

26 yıl aradan sonra Ordu’da Süper Lig’e yükselen ve son 5 yılda da 5 lig birden düşerek kuruluşunun 52’nci yılında yoluna Ordu 1.Amatör Küme’de devam eden Orduspor’un içinde bulunduğu duruma sessiz kalamayan Ordulu İşadamı Savaş Şimşek ve yönetim kurulu, şanlı tarihi unutulmayacak zaferlerle dolu Orduspor’u yeniden dirilişe geçirmek için kolları sıvadı.

Herkesin umudunu kestiği, ‘artık bitti’ dediği bir anda Ordululuk ruhuyla kolları sıvayarak Orduspor’un eski günlerine geri dönmesi için kolları sıvayan Kulüp Başkanı Savaş Şimşek, ilk olarak Orduspor’un geçmişten bugüne kadar gelen önündeki çeşitli engelleri tek tek kaldırdı ve yolunu açtı.

“ORDUSPOR MARKASINI YAŞATACAK”

Başkan Şimşek, aynı zamanda Orduspor markasını yeniden eski gücüne kavuşturmak için de girişimlerde bulundu ve Orduspor’un markasını güvence altına aldı. Ardından takımdaki futbolcu ve teknik heyetin de büyük moral kaynağı olan Orduspor Kulüp Başkanı Savaş Şimşek, geçtiğimiz günlerde Ordu 1’inci Amatör Lig’de oynanan final maçında Ulubey Belediyespor’u mağlup ederek uzun bir aradan sonra yeniden şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı.

“ORDUSPOR O GİZLİ GÜCE GİDİYOR”

2018-2019 Futbol Sezonu Ordu 1’inci Amatör Lig şampiyonu olan Orduspor, şimdi Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 4’ncü Grupta mücadele eden Altınordu Belediyespor ile baraj maçı oynayacak. Bu engeli de galibiyetle geçerek ikinci bir sevinci yaşatmak istediklerini dile getiren Orduspor Kulüp Başkanı Savaş Şimşek, “Geçtiğimiz günlerde Ordu’nun kültür emekçisi, Tarihçi ve Araştırmacı Yazar Naim Güney, sosyal medyada Mustafa Volkan Göktepe arşivinden elde edilen bir fotoğrafı paylaştı. Biz biliyoruz ki bu fotoğraf, bütün Türkiye’nin de dikkatini çekti. Kendisi o fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaşırken, ‘Eski bir filmden alınmış gibi. 1968 yılında Ordu Şehir Stadı’nda kadınlar, anneler, ablalar maç seyrediyorlar. Bütün mahalle toplanıp pikniğe gider gibi maça giderlerdi. Her güzellik gibi bu sahnelerde artık arşivlerde hatıra olarak kaldı’ notunu paylaştı. Biz de bu sahneler artık arşivlerde kalmasın, Orduspor’umuzun gizli gücü kadın taraftarlarımızın gücünü de arkamıza alalım istedik. O nedenle bu sene 52’nci yaşını kutlayan Orduspor’umuzu herkesin istediği seviyeye çıkarmak için yönetim kurulumuz, teknik ve idari heyetimiz, futbolcularımız ve taraftarlarımızla Ordulu kadın taraftarlarımızla buluşmayı arzu ettik. Bunun için ellerimizde çiçeklerimizde Orduspor’un o eski ruhunu yaşatmak istiyor, bu büyük buluşmada da kadın-erkek, yaşlı-genç bütün taraftarlarımızın desteğini bekliyoruz” dedi.

“ORDUSPOR’UN ÖNÜNDEKİ TÜM ENGELLER KALDIRILDI”

Orduspor’un kuruluşunun 52’nci yılında 52 rakamının Ordu için çok kıymetli olduğunu bildiklerini belirten Başkan Savaş Şimşek, “52’nci yılına yakışır bir Orduspor için ilk işimiz büyük uğraşlar ve çabalar sonucu önündeki tüm engelleri kaldırmak oldu. Bunu da başardık ve Orduspor’umuzun yolunu açtık. Geçtiğimiz günlerde yıllar sonra yeniden bir kupa heyecanı yaşadık. Neden tekrar yaşamayalım dedik ve yola koyulduk. Herkesin desteğini bekliyoruz” dedi.

Başkan Savaş Şimşek son olarak, “Biz bu heyacanı yeniden yaşamak ve yaşatmak için önümüzdeki günlerde Orduspor olarak bayraklarımız, pankartlarımız ve arkamızda binlerce taraftarımız, ellerimizde çiçeklerle Orduspor’umuzun gizli gücü kadın taraftarlarımıza gideceğiz. Çünkü bu gizli güce gerçekten büyük ihtiyacımız var. Onların da bize verecekleri destekten hiç şüphemiz yok” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here