Ana Sayfa SİYASET HİLMİ GÜLER YENİ DÖNEME HAZIRLANIYOR

HİLMİ GÜLER YENİ DÖNEME HAZIRLANIYOR

492
0
Paylaş

AK PARTİ ADAYI HİLMİ GÜLER, TARIM, ORMAN VE SU KAYNAKLARI KONUSUNDA DEVLETİN KURUMLARININ ÜST YÖNETİCİLERİYLE ORDU’DA TOPLANTI YAPTI

AK PARTİ ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR. MEHMET HİLMİ GÜLER:

“İLİMİZİN TARIM, ORMAN VE KAYNAKLARINA YÖNELİK POTANSİYEL VE İMKANLARI BÜYÜK. BU İMKANLARI ALDIĞIMIZ KARARLARLA UYGULAMAYA KOYACAĞIZ”

Enerji ve tabii kaynaklar Eski Bakanı, AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, yeni dönemde ilçelerde ve özellikle kırsal kesimde yaşayan vatandaşların ekonomik ve sosyal durumlarının daha iyi düzeye getirilmesi amacıyla uygulamaya koyulacak projeleri değerlendirmek üzere devletin ilgili kurumlarının üst yöneticilerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

Bir turistik tesiste gerçekleştirilen toplantıya Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya ve bu kurumların bölge ve şube müdürleri katıldı.

Toplantının başında bir konuşma yapan Enerji ve tabii kaynaklar Eski Bakanı, AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, yeni dönemde Ordu’nun hayvancılık, yerel sebze-meyve ticareti, tarım, orman, su kaynakları konularında önemli projeleri uygulamaya koyacaklarını belirtti. Bu projelerin daha iyi işlerlik kazanması için devlet kurumlarıyla ortak hareket edilmesi gerektiğini belirten Güler, ilgili kurum üst yöneticilerinden daha ne gibi uygulamaların hayata geçirilebileceği konularında görüşlerini aldı.

YENİ BARAJLAR GELİYOR

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Ordu’nun yüksek kesimlerinde ilçelerin ve kırsal kesimin içme ve kullanma suyu ihtiyacı için 5 adet baraj yapımı sürdüğünü, ayrıca derelerde taşkın koruma çalışmalarının aralıksız yapıldığını belirtti. Sahil bölgesi ilçelerinde içme ve kullanma suyu ile endüstri su ihtiyacının karşılanması gerektiğini vurgulayan Aydın, özellikle Fatsa ilçesinde inşa edilecek olan Şahsene Barajı’nın planlamasının bu yıl bitirileceğini ve proje haline getirileceğini belirtti. Aydın ayrıca mevcut su kaynaklarının biraraya getirilmesiyle yeni barajların yapılabileceğini kaydetti.

Toplantıda ayrıca kırsal kesimde yöresel organik ürünlerin lokal anlamda yerel pazarlarla satıldığını, bunların il genelinde satışını ve pazarlanmasını sağlayacak uygulamalar ele alındı. Bu ürünleri üretimini sağlan üreticilerin ekonomik ve sosyal gelişimine katkıda bulunacak projelerin tartışıldığı toplantıda orman ürünlerinin potansiyeli değerlendirildi.

“İLİMİZİN İMKAN VE POTANSİYELİ ÇOK BÜYÜK”

Toplantı sonunda bir değerlendirme yapan AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, çok verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi. Güler, “Gerçekten çok verimli ve faydalı kararların alındığı bir toplantı gerçekleştirdik. Genel Müdürlerimizden, Genel Müdür Yardımcılarımızdan, Daire Başkanlarımızdan ve Şube Müdürlerimizden önemli bilgiler edindik. Açıkçası ne söyleyeceğimi bilemiyorum. İlimizin gerçekten büyük imkanları ve potansiyeli varmış. Bu imkanları ve potansiyeli bütün bilgileriyle masaya yatırdılar. Aldığımız kararları yeni dönemde uygulamaya koyacağız. Bu kararları gözetimimiz altında aynı hassasiyetle yapacak ve uygulamaya geçireceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here