Ana Sayfa SİYASET “Fatsa İçin Çalışacağız”

“Fatsa İçin Çalışacağız”

281
0
Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi Fatsa İlçe Başkanı Murat İnanlı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, gazetemize ziyarette bulundular.

İmtiyaz Sahibimiz Niyazi Yeşiller ve CHP Ilçe Başkanı Murat İnanlı ile sohbet gerçekleştirdiler.

Murat İnanlı, “Cumhuriyet Halk Partisi Fatsa İlçe yönetimi olarak göreve geldiğimiz ilk günden itibaren çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Bu doğrultuda ilk önce yönetim kadromuzda görev dağılımını ve bundan sonraki yol haritamızı belirledik. İlerleyen günlerde bu bilgileri kamuoyuyla paylaşacağız. Bugün de Fatsa’mızın güzide basın mensuplarını ziyaret etmeye başladık.
Çok sesli ve özgür bir basın, demokratik sistemin korunması ve güçlendirilmesinde önemli bir unsurdur. Gazetecinin görevi; mesleki sorumluluk bilinci içerisinde halka doğruları aktarmak, halkın görüşlerini ve isteklerini kurumlara ileterek halkın sesini duyurmak ve kurumlar ile halk arasında iletişimi sağlamaktır.
Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda çok büyük görevler başaran Anadolu Basını, bugün maalesef başta ekonomik sorunlar olmak üzere çeşitli sebep ve sorunlarla oldukça zor günler geçirmekte, hatta varlık mücadelesi sürdürmektedir. Bu anlamda basınımızın her zaman yanında ve elimizden geldiğince destekçisi olacağız.
Hazır buradayken Fatsa’mız için çok önemli bir meseleye de değinmek istiyorum. Fatsa Kent Konseyi. Kent Konseyleri doğru işletildiğinde bir belediyenin hatta bırakın belediyeyi o şehrin kurtarıcısıdır. Bu nedenle Fatsa’mızın içinden geçtiği bu zor günlerde birlik beraberliğimizi kuvvetlendirmek adına Fatsa Kent Konseyi Farsa’nın tek çıkış yolu tek ilacıdır. Kent Konseyi’nin amacı kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetimde etkileşim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışan kent konseylerinin çalışma usul ve esaslarını düzenlemektir. Bütün bunları Belediye Başkanımız ile de görüştük. Kendisinin konuyu önemsediğini ilk ağızdan biliyorum. Dolayısıyla artık Fatsa’mızın iyiliği ve geleceği için bu konuda acilen harekete geçilmesini ve bunun kamuoyu ile paylaşılmasını rica ediyorum.
Bugün bizi burada kabul ettiğiniz ve düşüncelerimizi kamuoyula paylaşmamıza aracı olduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Mir Kuzey Gazetesi Ailesi olarak nazik ziyaretlerinden dolayı CHP Fatsa İlçe Başkanı Murat İnanlı ve Yönetim Kuruluna hayırlı olsun der, teşekkür Ederiz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here