Ana Sayfa GÜNCEL “ YATIRIMLARIMIZIN ÇOĞUNU GENÇLERİMİZE AYIRDIK”

“ YATIRIMLARIMIZIN ÇOĞUNU GENÇLERİMİZE AYIRDIK”

19
0
Paylaş

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğinin 10.sunda Şehit Ümit Karamustafa Ortaokuluna konuk oldu.

Öğrencilere hayallerinin peşinden koşmalarını, kazandıkları mesleği layıkıyla yapmalarını, birden fazla yabancı dil öğrenmelerini, örf ve adetlerden taviz vermeden hayatlarını sürdürmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

“FATSA’MIZIN KÖKLÜ SORUNLARINA ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK.”

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim  Etem Kibar, Fatsa’ya yapılan ve devam eden ve yapılacak olan projeleri de anlattı.

Fatsa’ya yakışmayan eski pazar yerini kaldırarak modern kapalı pazar yerini kısa bir süre sonra hizmete açacaklarını ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Şehrimizin altyapısını baştan aşağıya yeniliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in sayesinde Ayazlı mahallemizdeki vahşi çöp alanı kaldırarak ve rehabilite ettik. Orada elektrik enerjisi üretilecek. Artık Fatsamız çöp kopmuyor. Dolunay mahallesini, Ayazlı’yı, TOKİ’yi, Organize Sanayi Bölgesi’ni doğal gaza kavuşturduk. Artık şehrimizde kara dumanlar görmeyeceğiz” dedi.

“100 DÖNÜMLÜK MİLLET BAHÇESİNİ 2023 SONUNA KADAR HİZMETE AÇACAĞIZ”

Pandeminin izlerinden gençleri kurtarmak için 100 dönümlük Millet Bahçesini yapacaklarını söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Millet bahçesi içerisinde gezinti alanları, yaşam alanları, kitap kafeler, spor alanları ve çocuk parkları var. Burayı 2023 yılı sonuna kadar hizmete açacağız. Atıl durumdaki eski Çınar Hastanesi denilen yere Halk Sağlığı merkezi yaparak sağlık üssü kurduk.” diye konuştu.

“GENÇLERİMİZ İÇİN DEV YATIRIMLAR YAPIYORUZ”

Gençlik yatırımları noktasında 6 tane halı saha, 6 tane basketbol sahası, 3 tane tenis kortu, bir tane kapalı yüzme havuzu, bir tane il tipi Gençlik Merkezi ve bir tane de 500 seyirci kapasiteli sentetik çim saha yapımına hızlı bir şekilde başladıklarını söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Halı saha, basketbol sahası ve tenis kortları yaz ayına kadar faaliyete girecek. Kapalı yüzme havuzu ve 500 kapasiteli sentetik çim saha yıl sonuna bitmiş olacak. Gençlik Merkezi de önümüzdeki yaza kadar tamamlanmış olacak. Çerkezler Tepesi projemizde 30 dönümlük Orman Okulu, 30 dönümlük gençlik ormanı ve 20 dönümlük şifa ormanı adı altında bir yaşam alanı oluşturacağız. Gençlerimiz doğa içerisinde burada zaman zaman eğitimler görecekler.” dedi.

“HAYALİMİZ OLAN PROJELERİ HAYATA GEÇİRMEK İÇİN GAYRETLE ÇALIŞIYORUZ”

Sahil düzenleme çalışmalarının bu yaz devam edeceğini sözlerine ekleyen Başkan Kibar, “Bolaman ve Yalıköy mahallemiz için projelerimiz yaz boyu devam edecek. Büyükşehir Belediyemiz Fatsa Adası ile ilgili bir çalışma yapıyor. Gaga Gölümüzün yaz ayına kadar turizme açılması yönünde bir takım projelerimiz var. Hayalimiz olan birçok projeyi hayata geçirmek için gayretli bir şekilde mücadele ediyoruz. 3 yıldır kazandığımız tecrübelerimizi hizmete dönüştürme noktasında var gücümüzle gayret ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar kariyer günleri sohbetinden sonra okulun bahçesinde öğrencilerle el topu oynadı ve onlarla bol bol sohbet etti. Kibar bir öğrencinin ‘penaltı atar mısınız ?” isteğini de geri çevirmedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here