Ana Sayfa GÜNCEL Ömer Lütfi Yaran, FATBO Ziyaret Etti

Ömer Lütfi Yaran, FATBO Ziyaret Etti

596
0
Paylaş

Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Fatsa Ticaret Borsasını ziyaret etti. Borsa Başkanı Ali Feyzi ve Yönetim Kurulu tarafından ağırlanan Kaymakam Yaran fındık, esnafın durumu ve Fatsa’da ekonomi hakkında bilgiler aldı.

Ziyarette Borsa binasını ve çalışanları ile görüşen Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran sonrasında ticaret borsası (FATBO) başkanı ali feyzi ile sohbet gerçekleştirdi.

FATBO Başkanı Ali Feyzi, “Fatsa’da önceden çok fazla fındık fabrikası vardı. Ama artık bu sayı çok azaldı. Esnafımız yetim bırakılmamalı; devletimiz başta olmak üzere iş adamları da esnafımızı desteklemeli. Fatsa esnafı can çekişiyor. Şuanda bir krizin içerisindeyiz ama bu kriz sadece ülkemizi değil dünyayı da kapsıyor. Sistemimizde vergi yükünün ağırlığını esnafımızı çekiyor. Bu şehirde esnaf olmadığını düşündüğümüzde Fatsa hayalet şehir olur. Bu nedenle esnafımızın yaşaması hükümetimiz ve devletimiz için çok önemli olmalı. Bizler bürokratlarımız ve siyasetçimiz ile beraber olup şehrimizin ilimiz ve ilçemizin iş adamlarını nasıl kalkındırabiliriz, refah seviyesini nasıl yükseltebiliriz sorularını iyi düşünüp bu konuda şehrimize yatırımları getirmemiz lazım.  Bu şehre fakülteler getirmemiz lazım. Öğrenci sayısını arttırmalıyız. Yüksek kapasiteli cezaevi ilçemizde olmazı lazım. Liman projesi hayata geçiyor. Biz şahsımız için değil, şehrimiz için bir arada olmalıyız diye düşünüyorum. “dedi.

Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, ziyarette Fatsa hakkında sorunları ve Fatsa gündemi ile alakalı detaylı bilgiler aldığını dile getirdi.

Fatsa hakkında detaylı bir şekilde sohbetin gerçekleştiği ziyarette sorunlar ve Fatsa’nın gelişmesi hakkında olabilecek çalışmalar hakkında istişareler yapıldı. Ziyaretin sonunda FATBO Başkanı Ali Feyzi ve Yönetim Kurulu tarafından Kaymakam Ömer Lütfi Yaran’a hediye takdimi gerçekleştirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here