Ana Sayfa GÜNCEL BARAJA DÜŞEN VATANDAŞI ORDU İTFAİYESİ KURTARDI

BARAJA DÜŞEN VATANDAŞI ORDU İTFAİYESİ KURTARDI

137
0
Paylaş

Balık tutmak amacıyla Mesudiye ilçesinde bulunan Topçam Barajı’na giden ve engebeli arazide dengesini kaybederek kayalıklardan düşen Güven T. Ordu Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin çalışması ile kurtarıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri bir yandan Antalya’da devam eden yangınlarda görev alırken bir yandan da il genelinde yaşanan olaylara hızlı ve etkin müdahale ederek can kurtarmaya devam ediyor.

Arkadaşları ile birlikte balık tutmak amaçlı Ordu’nun Mesudiye ilçesinde bulunan Topçam Barajı’na giden 45 yaşındaki Güven T. isimli vatandaş dengesini kaybederek 30 metrelik yükseklikten kayalık alana düştü.

Arkadaşları tarafından durumun bildirilmesi üzerine olay yerine intikal eden Ordu Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri Güven T’nin bulunduğu yerden kurtarılması için çalışma başlattı. Dik ve engebeli arazide tüm güvenlik önlemlerini alarak çalışma gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, yarım saatlik çalışmanın ardından şahsı düştüğü yerden kurtararak 112 ekiplerine teslim etti.  

112 ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Ordu Devlet Hastanesine kaldırılan ve tedavi altına alınan vatandaşın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here