Ana Sayfa GÜNCEL 2 AYDA 2 BİN 150 METRE DERE TEMİZLİĞİ YAPILDI

2 AYDA 2 BİN 150 METRE DERE TEMİZLİĞİ YAPILDI

5251
0
Paylaş

Fatsa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçenin şehir merkezi ve mahallelerinde bulunan, derelerin, temizlik ve bakım çalışmalarına devam ediyor.

  Haziran ayı başından itibaren Bülbül Deresinde (300m) başlayan temizlik çalışmaları, Dolunay mahallesi Yapraklı Deresi (500 m) Kurtuluş mahallesi Kızıllık Deresi (400 m) Dumlupınar Mahallesi Sıfır Kilometre Deresi (500 m) Bülbül Deresi yan kol (250 m) ve son olarak Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Mazlumoğlu Deresinde  (200 m) temizlik çalışmaları gerçekleştirildi. Dere temizlik çalışmaları Bülbül Deresi’nin doğu kolu ile tamamlanacak.

“DERELERDE SEL TAŞKIN RİSKİNİ ÖNLEMİŞ OLDUK”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, ilçenin içinde bulunduğu iklim kuşağından ötürü, aşırı yağışlarda derelerin taşkın riski taşıdığı hem de yaz aylarında çevreyi rahatsız edecek kirlilik barındırdığı için temizleme çalışması başlattıklarını belirterek, “Fatsa’da ilk olarak şehrin en merkezi yeri Mustafa Kemal Paşa Mahallesi ile Dumlupınar Mahallesi’ni birbirinden ayıran noktadan geçen Bülbül deresinden temizlik çalışmalarını başlanmıştık. Temizlik ekipleri 2 ay içerisinde 2 bin 150 metre temizlik çalışması gerçekleştirdi. Derelerde yapılan temizlik çalışması sayesinde hem sel taşkın riski hem de görüntü kirliliği ortadan kalkmış oldu.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here