Ana Sayfa EĞİTİM YUNUS EMRE BİLGİ EVİ AÇILIŞA HAZIR

YUNUS EMRE BİLGİ EVİ AÇILIŞA HAZIR

725
0
Paylaş

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “BİREY-OKUL-AİLE ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYORUZ”

Ordu Büyükşehir Belediyesinin sosyal belediyecilik uygulamalarının başarılı bir örneği olan Bilgi Evi’nin ikincisi açılışa hazır. İlki Altınordu ilçesinde açılan ve öğrencilerin okullarda aldıkları eğitime katkı sağlayan, bilgi ve becerilerini geliştiren Bilgi Evi’nin ikincisi Ünye ilçesinde eğitim vermeye başladı.

Eğitim konusunda hizmet alanını genişleten Ordu Büyükşehir Belediyesi, ortaokul seviyesindeki öğrencilere hizmet veren Bilgi Evleriyle dikkat çekiyor. Bilgi Evleri öğrencilerin yeni arkadaşlıklar kurabileceği, zengin, kültürel ve sosyal bir ortamda gelişimlerine katkı sağlayacağı, toplumun en küçük yapısı olan aileden başlayarak vatanına, milletine ve tüm insanlığa faydalı nesiller yetiştirmeyi hedefliyor.

“EĞİTİMLER TAMAMEN ÜCRETSİZ”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu ilçesinde eğitim veren Mimar Sinan Bilgi Evi’nin ardından Ünye ilçesinde Yunus Emre Bilgi Evi’ni hizmete sunduklarını belirterek, “Bilgi Evlerinde eğitimlerimiz tamamen ücretsiz olarak verilmektedir. Çocuklarımız Bilgi Evleri’nde arkadaşlığı, dostluğu ve paylaşımı öğrenecek, paylaştıkça artan sevgi ve bilginin gücünü keşfedeceklerdir. Öğrencilerimiz sokağın olumsuz ortamından uzakta, güvenli ve kontrollü bir iklimde ders çalışma, ödev yapma, okuma alışkanlığı kazanma, boş vakitlerini etkinliklerle faydaya çevirerek sosyal alanlarda yeteneklerini geliştirecekler. Bilgi Evlerimiz gelişim sürecinde olan çocuklarımızın ailede başlayan ve okul hayatı ile farklı bir yön kazanan kişilik gelişimine sosyal aktivitelerle destek vererek birey-okul-aile arasında köprü vazifesi görmektedir. Özenle seçilen eğitim, gezi, oyun, yarışma ve sosyal faaliyetlerle eğitim ve öğretimi yorumlayabilen, kendisini ve yeteneklerini keşfedebilen, hayal kurmasını bilen başarılı bireyler olarak çocuklarımızın yetiştirilmesine katkı sağlamaktadır” diye konuştu.

“TÜRKÇE, MATEMATİK, FEN BİLGİSİ VE İNGİLİZCE DERSLERİ VERİLİYOR”

Ünye Yunus Emre Bilgi Evi’nin, Liseler Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi 1. Sokak No: 12 adresindeki binada hizmet vermeye başladığını ve kayıtların devam ettiğini söyleyen Başkan Tekintaş, “Toplam 784 m2 kapalı alana sahip Yunus Emre Bilgi Evi’nde 4 kat olup her katı 196 m2 den oluşuyor. 4 derslik, 1 kütüphane, 1 bilgisayar laboratuvarı, 1 çok amaçlı salon, 1 veli bekleme odası, 1 idare odası ile hizmet veriyor. 9 eğitmen ve 1 yardımcı personel bulunuyor. İlköğretim seviyesindeki 5, 6,7,8. Sınıf öğrencilerine Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi ve İngilizce dersleri veriliyor” dedi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here