Ana Sayfa EĞİTİM FATSA MÜFTÜLÜĞÜNE BAYRAM GELDİ

FATSA MÜFTÜLÜĞÜNE BAYRAM GELDİ

1332
0
Paylaş

 

Eski Fatsa İlçe Müftüsü Hüseyin Can’ın Düzce İl Müftülüğüne atanmasıyla boşalan müftülük makamına, en son çıkan ilçe müftülük kararnamesiyle birlikte Gaziantep İl Müftü Yardımcılığı görevini yürüten Hamza Bayram atandı.

3 sene gibi bir zaman zarfında Gaziantep İl Müftü Yardımcılığı Görevini yürüten Bayram, ‘’ Güzel bir ilçede göreve başlamanın mutluluğunu yaşıyorum.  İlçemize hizmet etmek için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Görev süremiz boyunca, ilçemizdeki sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, din görevlisi arkadaşlarımız ile birlikte, Fatsa’mıza hizmet etmek için el birliği ile çalışarak, dini, sosyal ve kültürel alanlarda birçok projeyi hayata geçireceğiz. Fatsa çok güzel bir ilçemiz, yöre insanımızda cana çok cana yakın. Bu güzel ilçeye ve insanlara inşallah güzel hizmetlerde bulunacağız. Yeni görev yerim olan Fatsa hem bize hem de güzel Fatsa’mıza, Fatsalılarımıza hayırlı uğurlu olsun. ‘’ dedi.
Hamza Bayram Kimdir ?
01.09.1972 Zonguldak – Devrek doğumlu. ÎlkOkulu Almanya’da okudu, Hafızlığını Bursa Üftade Kur’an Kursunda tamamladı.
1993 yılında Bursa İmam Hatip Lisesinden Mezun olup, aynı yıl başladığı D.E.Ü İlahiyat Fakültesinden 1998 yılında Mezun oldu.

2001 yılında Zonguldak İl Müftülüğü bünyesinde İmam-Hatip olarak göreve başladı.
2002 de başladığı Kayseri Eğitim Merkezi İhtisas kursundan 2005 yılında Mezun olup İzmir Bayındır ilçesine İlçe Vaizi olarak atandı.
2006 – 2011 yılları arasında Almanya Köln Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliği bünyesinde Din görevlisi olarak  görev  yaptı.
2011-2012 yılları arasında D.İ.B Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Dinler ve Kültürler Arası İlişkiler Dairesinde 8 ay süreyle görevlendirildi.
2012 Mayıs ayında Eğil İlçe Müftüsü olarak göreve başladı.
Fatsa İlçe Müftülüğüne atanmadan önce, son 3 yıldır Gaziantep İl Müftü Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Hamza Bayram Evli ve üç çocuk babasıdır.  Hamza Bayram iyi derecede Almanca ve Arapça bilmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here